Wycieczka do Ambasady Niemiec w Warszawie

W dniu 15 października 2013 r. 44 uczniów z klas ILW, ILP, IITR, IITI, IILW, IILO, IIITI, IITŻ, IVTRS pod kierownictwem Katarzyny Zalewskiej zorganizowali wycieczkę do Ambasady Niemiec w Warszawie. Opiekę nad uczniami sprawowali Agnieszka Kosewska i Piotr Kozera.

Celem wycieczki było zwiedzenie Ambasady oraz obejrzenie wystawy berlińskiej artystki Klio Karadim pt. „ Berlin- Warszawa- Fragmenti I. ” Wystawa obejmowała 40 obrazów, z których część łączyła artystycznie miasta partnerskie Berlin i Warszawę, inne natomiast przedstawiały stolice krajów członkowskich Unii Europejskiej i nowo przyjętej do tego grona Chorwacji. Wśród obrazów znajdowała się wielkoformatowa praca, która w symboliczny sposób łączyła ciekawe miejsca i zabytki obydwu stolic. Obraz ten był uroczyście odsłonięty podczas wernisażu.

Wystawa cieszyła się wśród uczniów dość dużym zainteresowaniem, czego dowodem są liczne zrobione przez nich fotografie, które można obejrzeć w zakładce: galeria zdjęć.

Parę słów o artystce.

Klio Karadim jest renomowaną współczesną artystką. Fascynuje swoim niepowtarzalnym stylem charakteryzującym sie barwnością, dynamiką i bogatą ekspresją tworzonych dzieł, jak również współgraniem ze sobą poszczególnych fragmentów obrazu.

Urodzona w stolicy Bułgarii, Sofii, artystka mieszka i pracuje jako malarka i grafik w swojej ojczyźnie z wyboru - Berlinie. Od 2006 roku prowadzi własną galerię przy Kollwitzplatz w Berlinie- Prenzlauer Berg.

Dalsze informacje znaleźć można na stronie internetowej www.karadim.de.

Przygotowała

Katarzyna Zalewska