Mobilność zagraniczna – realizacja programu edukacyjno-kulturowego.

Po intensywnym, ale też bardzo owocnym tygodniu praktyk zawodowych w dniach 09-10.10.2021r. uczestnicy mobilności realizowali program edukacyjno-kulturowy.

W sobotę 09.10.2021r. uczniowie udali się na wycieczkę do miejscowości Saloniki. Zwiedzili najbardziej popularne historycznie miejsca takie jak: Biała Wieża, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotunda Św. Jerzego, Bazylika Św. Dymitra, Forum Romanum, port, miejskie targowisko, plac Arystotelesa, pomnik Aleksandra Macedońskiego, dzieło przedstawiające parasolki na długich stalowych słupkach.

W niedzielę 10.10.2021r. uczestnicy mobilności zwiedzili Klasztor Warłama – drugi co do wielkości klasztor w kompleksie Meteorów. Odwiedzili też pracownię ikon oraz wysłuchali pasjonującego wykładu na temat ich pisania.

Uczniowie spędzali czas wolny bardzo aktywnie, uczestnicząc w grach zespołowych np. siatkówka plażowa lub zajęcia taneczne z nauki tańca Zorby. Po praktykach odpoczywali spacerując po plaży i kąpiąc się w Morzu Egejskim.

Praca, edukacja, kultura, relaks. Uczniowie nie tylko nabyli nowe umiejętności zawodowe, ale też nauczyli się pracy w zespole międzynarodowym, odpowiedzialności oraz dyscypliny. Był to przede wszystkim czas praktycznej nauki zawodu, ale też czas kształtowania charakteru, międzynarodowej integracji i nawiązywania pozytywnych relacji rówieśniczych.

ZDJĘCIA FACEBOOK: link, link, link, link, link