Święto Jednostki w Kazuniu

W dniu 09.09.16 r. uczniowie klas pierwszych mundurowych wzięli udział w Święcie Jednostki w Kazuniu. Młodzież uczestniczyła w polowej Mszy Świętej i Apelu Poległych. Reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 wspólnie z Dyrekcją złożyła kwiaty pod pomnikiem poległych saperów. Pierwszoklasiści mieli okazje uczestniczyć w uroczystej zbiórce żołnierzy  Pułku Saperów z Kazunia i obserwować uroczystą defiladą żołnierzy z Kazunia oraz pokaz sprzętu wojsk inżynieryjnych.

Po oficjalnych uroczystościach uczniowie mogli posilić się tradycyjną wojskową grochówką i z bliska obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje jednostka wojskowa w Kazuniu.

Opiekunami podczas wyjazdu byli: pan płk Grzegorz Koper, pani Agnieszka Rykowska- wicedyrektor ZS Nr 1 oraz pan Piotr Żochowski- wychowawca klasy I LW.

zobacz zdjęcia...

Informacje i zdjęcia: Piotr Żochowski