,,Chrześcijański Horacy z Mazowsza” w wydaniu uczniów ZS nr 1

Na początku maja 2017r. zostanie rozstrzygnięty konkurs literacki na esej o Horacym jest Starostwo pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Do 15 kwietnia 2017r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych przesyłali do komisji eseje, które miały być związane z tematem konkursu i miał dotyczyć twórczości Macieja Kazimierza Sarbiewskiego- jak również jego działalności publicznej i roli na dworze króla Władysława IV.

Zespół Szkół nr 1 reprezentowało trzech uczniów: Tomasz Goszczyński i Patryk Radomski z klasy III TR oraz Patryk Chrząszczewski i Joanna Krysiak z klasy I LW.

Opiekunami literackimi uczniów były panie: A. Dobrowolska i D. Gut-Pacuszka. Rozstrzygnięcie nastąpi 12 maja 2017r.

14 maja 2017r. swoich sił w Konkursie Krasomówczym o laur Sarbiewskiego spróbują uczniowie: Przemysław Białoskórski z klasy III TR, Karolina Kosmal i Mikołaj Podgórski z klasy I LW.

Konkurs jest organizowany przez Szkołę Podstawową im. ks. M.K. Sarbiewskiego w Sarbiewie. Celem Konkursu Krasomówczego jest: wpajanie młodzieży dbałości o czystość i piękno ojczystej mowy oraz kształtowanie umiejętności poprawnego, jasnego i logicznego formułowania myśli. Przy ocenie Jury będzie brało pod uwagę: sugestywność wypowiedzi, płynność oraz poprawność wyrażania się oraz bogactwo języka i jego barwność. Młodzież z ZS nr 1 będzie prezentowała tematy bliskie rówieśnikom m.in. Relacje międzyludzkie oraz Miłość i jej znaczenie w życiu młodego człowieka.

Uczniowie przygotowywali się pod opieką swoich polonistów: p. A. Dobrowolskiej i p. D. Gut-Pacuszki.

Życzymy powodzenia.

A.D.