Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

W dniu 01 września 2015 r. w ZS nr 1 w Płońsku odbyła się inauguracja roku szkolnego 2015/2016, w której wzięli udział: uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Obecnością zaszczycili: p. Andrzej Stolpa - starosta Powiatu Płońskiego, p. Anna Dumińska - Kierska – wicestarosta Powiatu Płońskiego, ks. Zbigniew Sajewski- proboszcz Parafii Świętego Maksymiliana, Dziekan Dekanatu Płońskiego oraz p. Sławomir Osmański – przewodniczący Rady Rodziców.

Pan Edward Prusak, wicedyrektor ZS nr 1, powitał zgromadzonych gości, uczniów i nauczycieli, a następnie głos zabrał p. Andrzej Stolpa, który wręczył nominację p. Marzannie Szacherskiej, pełniącej od 01 września 2015 r. funkcję dyrektora szkoły ZS nr 1.

W kolejnym punkcie uroczystości oddano głos p. Marzannie Szacherskiej, dyrektor ZS nr 1 w Płońsku, która powitała wszystkich bardzo serdecznie. Kierując słowa do zgromadzonych, zwróciła uwagę na konieczność dbania i kontynuację dobrych tradycji oraz tworzenie wizerunku szkoły. Dyrektor podkreślała, że zadaniem szkoły jest dobrze przygotowywać uczniów do odnalezienia się na wybranych kierunkach studiów czy wymarzonej pracy zawodowej. Uczniom zacytowała słowa Ch. Gardnera: ,,Nie daj sobie wmówić, że czegoś nie potrafisz”. Życzyła wszystkim, aby nadchodzący rok szkolny upływał na spełnianiu uczniowskich marzeń.

Na zakończenie oficjalnych uroczystości Pan Edward Prusak, poinformował, że z dniem 01 września w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku naukę rozpocznie 974 uczniów, z czego do klas pierwszych zostało przyjętych 305 osób. W bieżącym roku powstały 2 klasy ogólnokształcące o profilu wojskowym i policyjnym, 4 klasy technikum i 4 klasy zawodowe o zróżnicowanych kierunkach kształcenia.

W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym, wszystkim pracownikom życzymy, by nadchodzący rok, był rokiem spokojnej, ale efektywnej pracy dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów niech będą źródłem zadowolenia.

Zobacz więcej zdjęć...

Informacja: Agnieszka Urban