Uczniowie ZS1 w Płońsku wyruszyli do Grecji

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W deszczowy poranek 4 listopada 2019 sześćdziesięciu uczniów z Zespołu Szkół nr 1 wyruszyło w daleką podróż do Grecji, rozpoczynając realizację założenia projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Uczniowie z ZS1 pierwszy raz biorą udział w tym programie, dlatego wszyscy byli pełni pozytywnych emocji.

Podróżując przez Słowację, Węgry i Mołdawię Północną rozpoczęli swoją przygodę europejską. Jej końcowym efektem będą dodatkowe certyfikaty wydane po zakończeniu praktyki przez naszego partnera greckiego Golden Sun Mobility  oraz certyfikat ECVET i Europass Mobility.

Miejscem docelowym jest piękna i słoneczna Leptokaria, jeden z kurortów Riwiery Olimpijskiej. Dzięki środkom z UE uczniowie szkoły będą przez dwa tygodnie pracować, poznawać kulturę i zabytki Grecji.

Agnieszka Urban

Koordynator projektu Erasmus+