Językowy Koncert Świąteczny 19.12.2012

W dniu 19.12.2012 w naszej szkole odbył się Językowy Koncert Świąteczny pod hasłem „Różne kraje, planeta ta sama, religia ta sama, różne wyznania, różne tradycje, magia Świąt ta sama”.

W koncercie wzięli udział uczniowie z klas liceum, technikum i zasadniczej szkoły zawodowej pod kierunkiem nauczycieli języków obcych:

•Język angielski: Magdalena Jeżak, Małgorzata Zielińska-Nosarzewska,
•Język rosyjski: Anna Nowakowska, Alina Chylińska,
•Język niemiecki: Tomasz Dobrzyński oraz Katarzyna Zalewska.

Na koncercie byli obecni nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście z lokalnej gazety Płońszczak. Wszyscy mogli zapoznać się z tradycjami i symbolami Świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, Rosji i w Niemczech.

Informacje te zaprezentowali następujący uczniowie:

•Klasa III LW - Iza Chocholska, Marta Kubiak i Adrian Gwiazda
•klasa II LO - Angelika Dąbrowska i Basia Sobczyńska
•klasa I TF/Ż - Klaudia Ceglarz

Uroczystość uświetnił koncert znanych kolęd oraz świątecznych piosenek wykonanych w języku angielskim , rosyjskim i niemieckim. Usłyszeliśmy między innymi znane przeboje, takie jak "Merry Christmas Everyone" i "All I want For Christmas Is You".

Kolędy i piosenki zaśpiewały:

•klasa III LO - Ola Czaicka
•klasa II LO - Ania Dąbrowska i Beata Ślęzak
•klasa II TI - Angelika Kępczyńska i Żaneta Tyburska
•klasa I w - Patrycja Salamońska

Wyjątkowym zaskoczeniem było wykonanie świątecznego przeboju "Let It Snow" w wersji rap, autorstwa Gabrysia Bojarskiego z klasy III LO, któremu towarzyszyli koledzy z podkładem w wersji beatbox.

Po raz pierwszy mieliśmy okazję usłyszeć i zobaczyć RAP – duet: kl III LO - Gabryś Bojarski
kl II LO - Beata Ślęzak oraz BEATBOX:
• kl II b - Mateusz Frejsztat
• kl I TŻ/F - Dawid Kozarzewski.

Usłyszeliśmy również znaną wszystkim kolędę "Cicha noc" w przepięknym wielojęzycznym wykonaniu dziewcząt.

Językowy Koncert Świąteczny poprowadzili:

•kl IIILO - Gosia Bartkowska
•kl III LO - Kacper Pieniek

Podczas koncertu można było także podziwiać dekoracje świąteczne np. karty świąteczne, plakaty oraz ozdoby choinkowe wykonane przez uczniów z rożnych klas z elementami kultury krajów, których języki są nauczane w naszej szkole.

Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej przedświątecznej atmosferze. Publiczność współuczestniczyła w koncercie, śpiewając razem z naszym szkolnym zespołem. Zdolności artystyczne uczestników zostały nagrodzone długimi i głośnymi brawami.

Na zakończenie dyrektor szkoły Pan Zygmunt Aleksandrowicz podziękował młodym artystom oraz nauczycielem i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do p. Marka Karolaka i p. Jarosława Markowskiego za wsparcie techniczne podczas trwania koncertu.
Zdjęcia z koncertu można podziwiać w naszej galerii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom koncertu oraz dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali koncert.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2013.

Przygotowały

Magda Jeżak