Artykuły » Języki obce

Artykuły: Języki obce

47 Ogólnopolska Olimpiada Języka Rosyjskiego- Etap Okręgowy

5 marca 2016 roku w Warszawie odbył się etap okręgowy 47 Ogólnopolskiej Olimpiady      Języka Rosyjskiego. Uczennice ZS nr 1: Katarzyna Mariańska (III LW) i Justyna Jakubowska (IV TŻ/F) startowały z okręgu mazowieckiego. Łącznie Mazowsze  reprezentowało 88 uczestników, a więc konkurencja była bardzo silna.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji i Języka Rosyjskiego

3 grudnia 2015 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Rosji i Języka Rosyjskiego skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich Technikum i Liceum Ogólnokształcącego. Organizatorkami Konkursu były rusycystki: Anna Nowakowska, Alina Chylińska i Elżbieta Kraszewska.

Kiermasz Ozdób i Wypieków Świątecznych

17 grudnia 2015 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się Kiermasz Ozdób Świątecznych. Uczniowie przez kilka miesięcy własnoręcznie wykonywali piękne bombki, choinki z makaronu, mikołaje z cekinów, świąteczne stroiki i inne ozdoby, które następnie można było zakupić podczas przerw lekcyjnych. Dodatkowo uczniowie upiekli na ten dzień pyszne ciasta, które również sprzedawane były na szkolnym holu.

Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe 2016

Na początku grudnia 2015 roku Grupa Teatralna Języka Angielskiego A&A, wzięła udział w  Ogólnopolskim Przeglądzie Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych MiniGlobe. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 106 w Warszawie wraz z Białołęckim Ośrodkiem Kultury. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów. Konkurs został objęty patronatem honorowym Burmistrza Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy. W przeglądzie wybierany jest także najlepszy aktor. Na najlepszego performera  przeglądu czeka nagroda m.in. w postaci obozu letniego z warsztatami aktorskimi, ufundowana przez Camport Anna Madajska.

Uczniowie ZS nr 1 w Płońsku poznają tajniki sztuki teatralnej w języku angielskim

15 grudnia 2015r. po raz kolejny uczniowie ZS nr 1 w Płońsku wybrali się do teatru „Buffo”na przedstawienie w języku angielskim „ The CantervilleGhost” (Duch z Canterville) – spektakl oparty na podstawie powieści Oskara Wilde’a.

Klasy: 3LW, 3LP/S, 3TI/M z nauczycielkami języka angielskiego Małgorzatą Zielińską-Nosarzewską oraz Magdaleną Jeżak miały okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji języka angielskiego.