''David Copperfield'' wycieczka na sztukę po angielsku

W dniu 27.10.2011 grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę edukacyjną do Warszawy do Teatry Buffo na spektakl w języku angielskim pt.David Copperfield oraz zwiedzanie Cerkwii prawosławnej pod wezwaniem Świętej Marii Magdaleny.

”David Copperfield” to spektakl przygotowany na podstawie najlepszej słynnej powieści brytyjskiego pisarza Karola Dickensa. Spektakl przenosi nas w specyficzny nastrój i klimat wiktoriańskiej Anglii.

Dla uczniów była to wyjątkowa okazja zmierzenia się z klasyką literatury angielskiej oraz sprawdzenia swych umiejętności językowych.
Cerkiew była zwiedzana pod kierunkiem przewodnika – czynnego popa cerkwi. Uczniowie mogli zapoznać się z historią obiektu i wyznacznikami religii prawosławnej. Można było podziwiać ikony cerkwi oraz cały ołtarz główny IKONOSTAS. To dało możliwość uczniom porównania obu wyznań religijnych a także zauważyć zasadnicze różnice w obrzędach i obyczajach religijnych prawosławia i katolicyzmu.

Kierownikiem wycieczki była p. M. Zielińska – Nosarzewska, opiekunowie p. M. Jeżak, p. A. Nowakowska.

Przygotowała

Anna Nowakowska