Grudniowe sukcesy uczniów ZS nr 1

Grudzień to miesiąc obfitujący w konkursy recytatorskie. 8 grudnia uczennica klasy I LPKatarzyna Osmańska odbierała z rąk Starosty Powiatu Płońskiego nagrodę rzeczową za zajęcie I miejsca w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim ,,Podchody Patriotyczne”, a 9 grudnia w Oranżerii Muzeum Romantycznego w Opinogórze podczas Koncertu ,,W świątecznym tonie”, wspólnie z innymi nagrodzonymi, odebrała wyróżnienie z rąk p. Romana Kochanowicza - Dyrektora Muzeum. Katarzyna Osmańska reprezentowała szkołę wspólnie z tegorocznym maturzystą- Przemysławem Białoskórskim z klasy IVTR.

Uczniowie mieli do zaprezentowania dwa utwory: jeden autorstwa Z. Krasińskiego, a drugi był związany z szeroko rozumianym pojęciem miłości. Reprezentanci ZS nr 1 przedstawili własną interpretację utworów:

- Katarzyna Osmańska (przygotowywana przez p. Dorotę Gut- Pacuszkę)- ,,Cóż namiętność...” Zygmunta Krasińskiego oraz ,,Kartkę z dziennika akcji” Władysława Szlengela;

- Przemysław Białoskórski (przygotowywany przez p. Annę Dobrowolską)- ,,Wzywam Cię...” Z. Krasińskiego i ,,Rozważania Adama” z fragmentu dramatu Karola Wojtyły ,,Przed sklepem jubilera”.

Uczniowie wykazali się wrażliwością artystyczną i znajomością twórczości Z. Krasińskiego. Poziom konkursu był bardzo wyskoki, dlatego gratulujemy uczennicy klasy I LP i jej opiekunowi.

10 grudnia, również w Opinogórze, maturzystka ZS nr 1- Justyna Kaczyńska z klasy III LW, o której wspominaliśmy w poprzednich artykułach i na lokalnych portalach, po wysłuchaniu koncertu ,,W krainie operetki i musicalu”, wspólnie z opiekunem- p. Anną Dobrowolską, odebrała nagrodę pieniężną za zajęcie I miejsca w konkursie literackim związanym z twórczością Z. Krasińskiego.

Uczniom i ich opiekunom GRATULUJEMY!!!!

zobacz zdjęcia...

Opracowała: Anna Dobrowolska