Obóz szkoleniowy klas policyjnych w Bachotku

W terminie 14-17 maja 2018 roku młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica uczestniczyła w obozie szkoleniowym w miejscowości Bachotek położonej nad jeziorem o tej samej nazwie w województwie kujawsko-pomorskim. Uczniowie klas 1LP i II LP przebywali na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Program obozu zakładał umiejętne połączenie zajęć specjalistycznych z zajęciami sportowymi i rekreacyjnymi. Każdy dzień rozpoczynał się od rozruchu porannego, czyli zajęć prowadzonych po przebudzeniu, takich jak: trucht, dynamiczne ćwiczenia sprawnościowe, zabawa biegowa, marszobieg oraz gra zespołowa z piłką lekarską. W ciągu dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach terenowych – marszobiegu nad brzegiem jeziora. Obozowicze wykonywali ćwiczenia gibkościowo-siłowe. Za zajęcia sportowe odpowiadali: A. Markowski i p. P. Kozera.

Ważnym elementem szkolenia było: ćwiczenie umiejętności  podjęcia czynności poszukiwawczych w sytuacji symulowanego zaginięcia osoby zagrożonej utratą życia oraz penetracja terenów niezamieszkałych w ramach działań poszukiwawczych. Wśród zajęć specjalistycznych znalazły się takie jak: zdolności motorycznych kandydata do Policji, rozumienie i przestrzeganie regulaminu musztry w Policji, zajęcia z samoobrony, wymarsz pododdziału oraz pokonywanie przeszkód terenowych, taktyka posługiwania się bronią i szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku komunikacyjnego w połączeniu w policyjnym zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Zajęcia specjalistyczne zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele przedmiotów policyjnych takich jak: prawo policyjne i służba w policji- p. P. Jaszczur i  p. R. Osmański.

Uczniowie klas policyjnych trzelali z broni sportowej i brali udział w zawodach strzeleckich na strzelnicy wojskowej w Brodnicy. Natomiast w  ramach zajęć rekreacyjnych młodzi kadeci odbyli krótki kurs tańca. W programie warsztatów tanecznych przewidziano: Jiva, salsę i walc wiedeński.

Obóz zakończył się uroczystym podsumowaniem szkolenia policyjnego i zaprezentowaniem wyników z poszczególnych sprawności. Uczniowie doświadczyli namiastki życia przedstawiciela służb mundurowych, z pewnością nauczyli się dyscypliny, właściwego funkcjonowania w grupie oraz odpowiedzialności zbiorowej. Wyjazd  z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci.

Opiekunami byli: p. A. Markowski, p. P. Kozera, p. P. Jaszczur, p. R. Osmański oraz wychowawcy klas policyjnych: p. D. Gut-Pacuszka i p. A. Nowakowska.

zobacz zdjęcia...

Komisja ds. promocji szkoły