Zakończenie mobilności zagranicznej – uroczyste wręczenie certyfikatów

29 uczniów klas technikum, kształcących się  w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku  w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik logistyk z sukcesem zakończyło dwutygodniowe praktyki zawodowe w Grecji w miejscowości Paralia Katerinis.

Uczestnikom mobilności zostały wręczone certyfikaty zaświadczające o pozytywnym ukończeniu praktyk zawodowych. Wydarzeniu towarzyszyły ogromne emocje: radość, wzruszenie, satysfakcja, wdzięczność, zadowolenie oraz poczucie spełnienia.

Był to czas efektywnej pracy, ale też integracji i rozwoju kulturalnego. Uczestnicy mobilności posługiwali się językiem angielskim zawodowym i aktywnie współpracowali w zespole międzynarodowym.

Nabyte w trakcie praktyki umiejętności praktyczne, uczniowie będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Poprzez realizację mobilności uruchomiony został zakres działań mających na celu przygotowanie uczniów do dalszej drogi edukacyjno- zawodowej w kraju lub za granicą w środowisku międzynarodowym i realizację europejskiej ścieżki kształcenia.
Uczniowie odnieśli wiele bezcennych korzyści z udziału w mobilności, które będą owocowały w ich życiu przez długie lata. Nauczyli się tolerancji oraz poszanowania kultury innego państwa, języka, a przede wszystkim ludzi, z innych kręgów kulturowych.