Projekt ,,Strefa Młodzieży’’ - warsztaty 9.11.12

W dniu 9.11.2012 r. na terenie ZS Nr 1 w Płońsku odbyły się kolejne warsztaty psychologiczne w ramach projektu ,,Strefa Młodzieży’’. W spotkaniu wzięła udział młodzież z klas ITI/M, IV TR/R/Ż, IITM/M, II TM.

Zajęcia zorganizowały pedagog szkolny p. Monika Gołębiowska – Łaska oraz doradca zawodowy p. Adrianna Osmycka. Jest to kolejne spotkanie, które zostało zorganizowane przy współpracy specjalisty ds. promocji p. Angeliki Ben Mansour ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Projekt ,,Strefa Młodzieży’’ to nowatorskie przedsięwzięcie edukacyjne, którego celem jest wspieranie rozwoju młodych ludzi w wieku szkoły ponadgimnazjalnej, a także ich rodziców i nauczycieli w budowaniu codziennych relacji z podopiecznymi. Jego program obejmuje cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów ogólnorozwojowych, a także dotyczących tematów trudnych związanych z wiekiem dorastania.

Celem spotkania było poznanie:

1)metod skutecznej nauki,
2)technik radzenia sobie ze stresem przed egzaminem maturalnym,
3)metod autoprezentacji .

Uczniowie byli bardzo zadowoleni z atmosfery oraz formy prowadzenia zajęć. Było to coś innego od normalnych zajęć szkolnych. Mamy nadzieję, że młodzież będzie potrafiła wykorzystać zaproponowane rozwiązania, by lepiej sobie radzić ze stresem w życiu codziennym, z nauką w szkole oraz w życiu dorosłym po ukończeniu szkoły.

Gratulujemy pomysłu i czekamy na kolejne ciekawe inicjatywy.

Przygotowała
Agnieszka Urban