Uczniowie ZS nr 1 podczas XI Płońskich Zaduszek ,,Pamięć za serce”2016

22 listopada 2016 r. o godzinie 17.00 uczniowie ZS nr 1 w Płońsku, współpracując z Miejską Biblioteką Publiczną w Płońsku, wzięli udział w XI Płońskich Zaduszkach ,,Pamięć za serce”. Byli to: Ewelina Klósak z klasy III LW oraz Przemysław Białoskórski z klasy III TR. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała p. Anna Dobrowolska.

Młodzież recytowała wiersz Bolesława Karpińskiego ,,Cześć i Sława”, wspominając tych, którzy polegli, oddając życie za Ojczyznę: ,,Tym - co konali w boleściach – Tym - co nie żegnani szli w bój – Sława i Cześć!”

W tym roku gościem specjalnym była aktorka teatralna i filmowa – Grażyna Zielińska, która wspólnie z miłośnikami gmin powiatu płońskiego oraz uczniami płońskich szkół, czytała gawędy o wybranych wątkach historii regionu.

Na zakończenie widowiska pan Andrzej Pietrasik - Burmistrz Miasta Płońska oraz Pani Bożena Kaliściak – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, podziękowali uczestnikom i zaprosili do wspólnej fotografii.

zobacz zdjęcia...

Tekst i zdjęcia: Anna Dobrowolska