Artykuły » Erasmus

Artykuły: Erasmus

KONKURS PIOSENKI GRECKIEJ pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku pani Marzanny Szacherskiej oraz Komitetu Uczniowskiego Erasmus+

KONKURS PIOSENKI GRECKIEJ

pod patronatem Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

pani Marzanny Szacherskiej oraz Komitetu Uczniowskiego Erasmus+

Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 29 października 2019 z inicjatywy uczniów odbędzie się Konkurs Piosenki Greckiej w dowolnym języku z własnym podkładem muzycznym.

Prosimy o zgłaszanie się chętnych uczniów z całej szkoły do wychowawców klas. Informacji o uczestnictwie przesyłamy za pomocą Vulkana z nagłówkiem wiadomości PIOSENKA GRECKA do 24 października 2019.

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda niespodzianka.

Lucyna Parecka – Łaszczyk

Organizator konkursu Piosenka Grecka

Dzień Grecki w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze  2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Nasza szkoła od kliku miesięcy pracuje nad projektem w ramach programu Erasmus+. Już za dwa tygodnie młodzież wyjedzie na staż zawodowy do Grecji. W związku z tym 17 października 2019 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Płońsku odbył się Dzień Grecki.  W spotkaniu uczestniczyły delegacje uczniów z  klas  I-III Technikum  oraz wszyscy uczestnicy programu Erasmus+ w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Celem spotkania było poinformowanie młodzieży o założeniach i celach programu Erasmus +, rozpowszechniane informacji na jego temat oraz motywowanie uczniów do poszerzania swojej wiedzy zawodowej, do kreatywnego i innowacyjnego działania oraz nauki języków obcych.

Zaproszenie na Dzień Grecki :)

Zaproszenie na Dzień Grecki

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Zapraszamy na Dzień Grecki, który odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku 17 października 2019 o godz. 10.45, który jest związany z wyjazdem młodzieży na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji.  Młodzież przygotowała się do tego dnia na zajęciach kulturowych. Dla uczestników mobilności przygotowaliśmy niespodzianki.

Coraz bliżej Grecji :)

Coraz bliżej Grecji Cool

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 12 października 2019 r. nasza młodzież spędziła kolejną sobotę na zajęciach przygotowawczych. To był  bardzo pracowity dzień, gdyż oprócz zajęć  kulturowych i kursu pedagogicznego  uczniowie uczestniczyli w spotkaniu organizacyjnym związanym z wyjazdem do Grecji. Próby tańca Poloneza i Zorby stały się stałym punktem zajęć przygotowawczych, co można zobaczyć na filmikach.

Zarządzanie projektami mobilności edukacyjnej w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe w ramach programu Erasmus+ Konkurs 2019

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 4 października 2019 w siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie odbyło się szkolenie dla beneficjentów programu Erasmus+, którzy pomyślnie przeszli procedurę konkursu w ramach Akcji 2019.

Szkolenie było prowadzone przez ekspertów, którzy wyjaśniali różne aspekty programu. Poruszano sprawy podpisania umowy finansowej, rekrutacji uczestników, wskazywano na działania, które powinny być podjęte przed, w trakcie i po zakończeniu mobilności uczniów. Obszerną część poświęcono omówieniu umów z uczestnikami mobilności, dokumentom finansowym, upowszechnianiu efektów projektów oraz części poświęconej raportowaniu.