Targi AGROTECH - Kielce 2017

W dniu 17 marca 2017 r. uczniowie klas o profilu mechanizacja rolnictwa w ilości 92 osób oraz opiekunowie, uczestniczyli w wycieczce do Kielc, na największe w Polsce Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Była to XXIII edycja cieszących się zainteresowaniem targów związanych z rolnictwem.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi z zakresu technologii rolniczej. Na targach można było zobaczyć najnowsze ciągniki rolnicze, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Wystawcy oferowali najnowsze odmiany materiału siewnego, ziemniaków oraz środki ochrony roślin i nawozy do produkcji roślinnej, pasze i dodatki paszowe oraz budownictwo inwentarskie. Uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale także wsiadać do ciągników i kombajnów. Można było zobaczyć sprzęt naszpikowany najnowszą technologią z wykorzystaniem komputerów i nawigacji satelitarnej. Oprócz sprzętu produkowanego, na targach można było zobaczyć sporo premier: ciągniki, sieczkarnie, opryskiwacze, agregaty uprawowe i wiele innych.

Oprócz firm z Polski, podczas targów AGROTECH 2017, zaprezentowano marki producentów z: Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Wielkiej Brytanii, Białorusi, Węgier, Litwy, Słowacji, Irlandii, Turcji. Swoje najnowsze maszyny zademontsrowały czołowe firmy polskiego rynku jak: New  Holland, John Deere, Ursus, Case IH, Farmtrack, Kuhn, Deutz-Fahr, Claas, i wiele innych firm.

Organizatorem wycieczki był: p.Z. Pawlak, kierownikami: p. Z. Pawlak (I TR i II TR) oraz p. J. Awdejuk (klasy Ir, III r, III TR).

zobacz zdjęcia...

Opiekunowie: p. A.Fijałkowska, p. A. Markowski, p. S. Kapuściński, p. E. Prusak, p. B. Owczarzak.

Przygotował: p. Z. Pawlak