40-ta rocznica Ambasady Niemiec w Polsce 19/09/2012

W tym roku mija 40-ta rocznica istnienia Ambasady Niemiec w Polsce. Z tej okazji w dniu 19 września 2012 uczniowie ZS Nr 1 w Płońsku przygotowali wystawę informacyjną, którą można było zwiedzać przez cały dzień na dolnym korytarzu szkoły słuchając jednocześnie muzyki sławnych kompozytorów niemieckich m.in. Ludwiga van Beethovena, Johanna Sebastiana Bacha, Roberta Schumanna, Richarda Wagnera i innych.

W celu zorganizowania tej wystawy podjęto współpracę z instytucjami - pośrednikami kultury niemieckiej: Instytutem Goethego, Fundacją Współpracy Polsko - Niemieckiej oraz z Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej DAAD. Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy materiały o Niemczech i o instytucjach promujących kulturę Niemiec, które wzbogaciły wystawę.

Młodzież poznała historię powstania Niemieckiej Republiki Federalnej, sławne postaci, które odegrały istotną rolę w historii tego kraju oraz inne osoby mające istotny wpływ na życie kulturalne, polityczne i społeczne. Szczególnie ważną częścią wystawy były informacje poświęcone organizacjom polsko – niemieckim, które aktywnie działają w Polsce.

Wystawa była przygotowana przez uczniów klasy II LO, II PS, I TŻ, I TF, I TI, III TS pod kierunkiem p. Katarzyny Zalewskiej.

Byli to następujący uczniowie: K. Krakowiak, J. Rutkowska, K. Grzeszczak, K. Borkowska, M. Drozińska, M. Nowicka, A. Pydynowska, J. Niedziałkowska, P. Podgórska, J. Leleń, K. Wojnarowska, J. Woźniak, A. Dolińska, M. Zawłocka, J. Jakubowska, K. Czajkowska, B. Ślęzak, M. Traczyk.

Przygotowała

Katarzyna Zalewska