Do Maturzystów Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Drodzy Maturzyści Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Kiedy układany był kalendarz roku szkolnego 2019/2020, nikomu nie przyszło do głowy, że zaplanowane na dzień 24 kwietnia 2020r. zakończenie roku szkolnego dla maturzystów,  będzie tak wyglądać. Któż mógłby pomyśleć, że „dosięgnie” nas koronawirus. Jak się okazuje, im dłużej żyjemy, tym bardziej możemy dziwić się temu, czego doświadczamy. Chociaż tak z drugiej strony, życie skłania nas do tego, aby w trudnych sytuacjach uczyć się żyć na nowo.

Ale nie o tym chciałam  pisać. Wszystkie moje dzisiejsze myśli, uczucia, refleksje związane są z Wami - Drodzy Maturzyści, Absolwenci klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego i klas czwartych Technikum nr 1 w Płońsku.

„Nic dwa razy się nie zdarza” jak mówi Wisława Szymborska, nawiązując do maksymy Heraklita - niczego nie można przeżyć na nowo.  Niemożliwością jest przeżyć coś dwa razy w identyczny sposób. Nie przeżyjecie na nowo tego, co wydarzyło się w murach naszej szkoły… to już jest za Wami, Drodzy Absolwenci.

Chociaż rozstanie jest zazwyczaj powodem smutnych emocji i wrażeń, to dzisiejsze pożegnanie takie być nie musi, ponieważ radością były wszystkie chwile, które tutaj razem spędziliśmy z Wami….

Rozpoczynając naukę  mieliście marzenia, snuliście plany na przyszłość, które w ciągu tych trzech, czterech lat pragnęliście zrealizować. Każdy z Was odkrywał, że posiada własną indywidualną i niepowtarzalną drogę – zbiór wartości, zadań i obowiązków, które powinien wypełnić. Na ile udało się Wam  tego dokonać, sami wiecie najlepiej.

A sprawdzianem nabytych przez Was umiejętności i życiowej mądrości będzie nie tylko egzamin maturalny, ale również kolejne lata i cała Wasza przyszłość.

Przed Wami pierwszy poważny krok w kierunku dorosłości. Życzę wysokich wyników na maturze, dostania się na wymarzone uczelnie lub podjęcia pracy, do której jesteście przygotowani. Niech zdobyta w Zespole Szkół nr 1 wiedza stanie się przepustką do pomyślnej przyszłości. Pamiętajcie, że nawet najbardziej śmiałe marzenia się spełniają, a sukces można osiągnąć tylko solidną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu oraz wiarą w sens pokonywania trudności.

Życzę Wam, abyście złapali w żagle pomyślne wiatry i nie bali się podejmowania ambitnych wyzwań. Mam nadzieję, że wielu spośród Was, po zakończeniu studiów, jako dobrze przygotowani specjaliści, zwiąże swoja przyszłość z Powiatem Płońskim i właśnie tu znajdzie swoje miejsce.

„Bądźcie więc mądrymi architektami własnej przyszłości”.

Dziękuję wychowawcom klas maturalnych: 3LW – pani Annie Markowskiej,  3LP- pani Dorocie Gut-Pacuszce, 4TŻ-pani Agnieszce Urban, 4 TMGS- pani Magdalenie Staniszewskiej, 4TR- panu Zbigniewowi Pawlakowi.

Szanowni Państwo, dziękuję! To są słowa moje i Uczniów.

W imieniu swoim i uczniów dziękuję władzom Organu Prowadzącego, jakim jest Powiat Płoński, dziękuję Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturze w Ciechanowie za wsparcie oraz pomoc w realizacji wszystkich działań.

Życzę, aby spełniły się nasze marzenia związane z przyszłością dzisiejszych Absolwentów Staszicowskiej Rodziny.

Dyrektor ZS nr 1 w Płońsku

Marzanna Szacherska