Udział uczniów klasy II LP w Debacie Społecznej

W dniu 24.11.2016 r. uczniowie z klasy II LP uczestniczyli w Debacie Społecznej dotyczącej Bezpieczeństwa powiatu płońskiego, zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Płońsku. W spotkaniu brali udział przedstawiciele władz miasta, powiatu, płońskich szkół, a także mieszkańcy Płońska.

Podczas debaty ewaluacyjnej udzielono  odpowiedzi  na pytania mieszkańców dotyczących, m. in. zgody na ustawienie znaku zakazu zatrzymywania i postoju na ul. Leśników.  Komendant KPP w Płońsku przedstawił Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także udzielił odpowiedzi na pytania zainteresowanych. Na zakończenie poinformował o aplikacji "Moja Komenda" dostępnej dla mieszkańców powiatu.

Uczniowie ZS nr 1 mieli okazję posłuchać dyskusji na temat bezpieczeństwa w mieście. Niektóre spostrzeżenia i wnioski wymagające szerszego wyjaśnienia zostały zanotowane, by po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania. Uczestnicy spotkania wypełnili również ankiety związane z oceną pracy policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w powiecie płońskim.

Przygotowała: Agnieszka Witólska