77 rocznica wybuchu II wojny światowej

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi po wakacyjnej rozłące. Ale był również inny wrzesień... Wrzesień 1939 roku.

Dnia 01.09.2016r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku wspólnie z Dyrekcją i wychowawcami klas: p. M. Zielińską - Nosarzewską, p. A. Witólską, p. A. Dobrowolską, p. D. Gut- Pacuszką i płk. G. Koprem wzięli udział w obchodach  77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Kościele św. Maksymiliana Kolbe w Płońsku, podczas której uczniowie klas wojskowych utworzyli szpaler, uświetniając oprawę liturgii mszy. Następnie uczestnicy przemaszerowali ulicą Kopernika na pobliski cmentarz, gdzie miały miejsce główne uroczystości z udziałem przedstawicieli władz samorządowych.

Wspólna obecność na uroczystości to hołd złożony tym, którzy 77 lat temu rozpoczęli heroiczną walkę w obronie Ojczyzny.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Dorota Gut-Pacuszka