Artykuły: Bieżące wydarzenia

BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTY

W niedzielę, 26 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowym biegu: "Tropem wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych".

Weź Oddech na Maxxxa

W dniu 10 lutego 2017 r. grupa młodzieży z Weź Oddech z klasy ITŻ udzieliła wywiadu dla radia RMF MAXXX w związku z petycją ,,Płońsk zielonym miastem" złożoną do Urzędu Miasta Płońsk oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku.

Petycja „Płońsk zielonym miastem” została złożona

W dniach od 1 - 3 lutego 2017 r. podczas długich przerw grupa młodzieży z Weź Oddech przeprowadziła akcję zbierania podpisów pod petycją do Burmistrza Miasta Płońska Pana Andrzeja Pietrasika i Starosty Powiatu Płońskiego Pana Andrzeja Stolpy pod hasłem  „Płońsk zielonym miastem” .

Studniówka 2017

Zespół Szkół nr 1 w Płońsku 28 stycznia 2017r. rozpoczął w powiecie płońskim czas studniówkowy. Była to 53. Studniówka wychowanków ,,Staszica”. Uroczystość prowadzili: Natalia Sobczyńska z klasy III LP oraz Radosław Kowalski z klasy III LW. Prowadzący rozpoczęli miły wieczór słowami wiersza Leopolda Staffa: ,,Bo coś w szaleństwach jest z młodości (…) Co jest mądrzejsze od mądrości / I rozumniejsze od rozumu…” Następnie głos oddano p. dyrektor Marzannie Szacherskiej, która powitała zgromadzonych gości: Burmistrza Miasta Płońska, Starostę Powiatu Płońskiego, przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Płońsku i reprezentantów Jednostki Wojskowej z Kazunia, a także ks. dziekana Zbigniewa Sajewskiego. Dyrekcja powitała rodziców, których reprezentowały panie: przewodnicząca Rady Rodziców – Agata Żulewska i Przewodnicząca Komitetu Studniówkowego- Iwona Rembiewska, a przede wszystkim tych, do których należał ten magiczny wieczór- maturzystów. Pani dyrektor zwróciła się do uczniów klas maturalnych słowami Demokryta: ,, Darem młodości jest piękno i siła”, życząc wszystkim wspaniałej zabawy do białego rana, a potem w maju połamania piór.

15 litrów krwi dla Zuzi !!!

W środę 8 lutego, na terenie naszej szkoły zorganizowana została akcja oddawania krwi dla 6-letniej Zuzi Piekarskiej,  która cierpi na białaczkę. Mała Zuzia trafiła do Szpitala w listopadzie ubiegłego roku z wysoką gorączką, wkrótce okazało się, że to białaczka. Dziewczynce przetoczono krew, ale to nie pomogło. Zuzia dziś jest po chemioterapii, ale i ten zabieg organizm odrzucił. Potrzebna jest olbrzymia ilość krwi każdej grupy.