Weź Oddech na Maxxxa

W dniu 10 lutego 2017 r. grupa młodzieży z Weź Oddech z klasy ITŻ udzieliła wywiadu dla radia RMF MAXXX w związku z petycją ,, Płońsk zielonym miastem"  złożoną do Urzędu Miasta Płońsk oraz Starostwa Powiatowego w Płońsku.

Uczniowie zaprezentowali pomysły zawarte w piśmie skierowanym do władz, zachęcając do zainteresowania się tematyką niskiej emisji i smogu w Płońsku oraz zaproponowali konkretne rozwiązania, ktorych relizacja w persepetywie czasu przyniesie konkretne efekty.

Udział uczniów w programie ekologiczno - edukcyjnym Weź Oddech miał na celu kształtowanie  postaw obywatelskich, uwrażliwiając młodzież i obywateli na problemy związane z ekologią oraz zanieczyszczeniem powietrza.

Na antenie radia RMF MAXXX usłyszeliśmy również wypowiedź Burmistrza Miasta Płońska Pana Andrzeja Pietrsika, który wyraził swoje zadowolenie z zainteresowania się młodzieży sprawami miasta. Pan Burmistrz obiecał realizację w krótkim czasie tych pomysłów zawartych w petycji, które nie wymagają konsultacji społecznych np. nowe nasadzenia drzew.

Wywiadu udzielili uczniowie z klasy ITŻ Patrycja Dusińska, Ilona Krynicka, Dominika Malińska, Julia Kaminska i Filip Czaicki oraz pani Agnieszka Urban wychowawca klasy.

Przygotowała

Agnieszka Urban