Wyjątkowy Pedagog

,,Wyjątkowy Pedagog”- tak o jednym z nauczycieli – pasjonatów mówią absolwenci Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, mając na uwadze Pana płk. Grzegorza Kopra.

Ten niezwykle skromny człowiek, znany jest młodzieży głównie ze swojego zaangażowania w oprawę uroczystości upamiętniających ważne narodowe rocznice, msze za Ojczyznę. Pod jego kierunkiem poczty sztandarowe: ZS nr 1, kombatantów i LOK-u, a przede wszystkim uczniowie klas mundurowych uczestniczą w świętach, dając wyraz szacunku do tradycji narodowej, poszanowania wartości patriotycznych i obywatelskich.

Pułkownik w st. spoczynku Grzegorz Koper ukończył Wyższą Szkołę Wojsk Pancernych w Poznaniu i przez 35 lat pełnił służbę wojskową. Aktualnie jest nauczycielem przysposobienia wojskowego i obronnego w ZS nr 1 im. St.Staszica w Płońsku, a ostatnio dał się poznać młodzieży jako kolekcjoner- pasjonat, ponieważ zorganizował wystawę białej broni.

Podczas wystawy Pan pułkownik zaprezentował oryginalną białą broń z różnych państw: Polski, Francji, Włoch, Hiszpanii. Szable, szpady, pałasze i bagnety z kolekcji pana płk. Kopra pochodzą nawet z XVIII wieku. Zainteresowanie wśród uczniów wzbudzał oryginalny miecz samurajów Japonii - Katana, pochodzący z XVIII wieku. Pan Grzegorz Koper uatrakcyjnił swoją wystawę wykładem dotyczącym historii broni.

Zaprezentowana kolekcja wzbudziła niezwykłe zainteresowanie uczniów i nauczycieli. To bez wątpienia spotkanie z niezwykłym Człowiekiem i Nauczycielem.

Przygotowała: Anna Dobrowolska