Uczniowie ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku finalistami XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego.

1 grudnia 2018 roku trzech uczniów ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku: Radosław Białoskórski kl. II TR, Jakub Wiśniewski kl. ITŻ i Filip Czaicki kl. III TŻ wyjedzie do Moskwy na finał XVI Międzynarodowej Olimpiady Języka Rosyjskiego dla uczniów szkół zagranicznych.

W terminie od 1 do 8 grudnia uczniowie będą brać udział w finałowych zadaniach Olimpiady w Państwowym Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina. Czeka również na nich bogaty program kulturalny.

Opiekunem polskiej delegacji finalistów, w składzie której jest łącznie 8 uczniów z polskich szkół będzie Pani mgr Anna Nowakowska – nauczyciel języka rosyjskiego w ZS nr 1 im. S. Staszica w Płońsku oraz członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Składamy serdeczne podziękowania dla sponsorów biletów lotniczych:

Gratulujemy finalistom i trzymamy kciuki!