Klasa wojskowa

Klasa Wojskowa

• szkoła kończy się egzaminem maturalnym
  • absolwent może  kontynuować naukę na uczelniach wyższych lub w wybranych szkołach policealnych
  • klasa funkcjonuje w oparciu o porozumienie zawarte z 2 Mazowieckim Pułkiem Saperów w Kazuniu.

Klasa przeznaczona jest dla uczniów, którzy chcą związać swoją karierę zawodową ze służbami mundurowymi, takimi jak  wojsko czy policja, ale do tej klasy może przyjść każdy kto chce spędzić 3 lub 4 lata liceum maksymalnie aktywnie m. in. na poligonach, ucząc się nowych umiejętności , ale także  zdobywając wiadomości potrzebne do zdania egzaminu maturalnego.

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących, przez dwa pierwsze lata edukacji, uczniowie uczestniczą w zajęciach specjalistycznych z  przysposobienia wojskowego i obronnego na ternie szkoły jak i podczas wyjazdów  do jednostki w Kazuniu. W czasie zajęć uczniowie maja szansę zapoznać się ze specyfiką pracy żołnierza zawodowego (w tym na terenie jednostki wojskowej), brać udział w pokazach i uroczystościach wojskowych  oraz patriotycznych. Realizacja programu szkolenia obejmuje szereg zagadnień z zakresu musztry wojskowej , terenoznawstwa oraz wiele innych.  Udział w zajęciach potwierdzany jest certyfikatem. Po pierwszym i drugim roku kształcenia uczniowie, wraz z opiekunami w okresie wiosenno-letnim  wyjeżdżają na  obóz wojskowy.

Przedmioty rozszerzone w klasie wojskowej:

• j. polski oraz do wyboru jeden przedmiot z trzech: geografia, biologia lub historia realizowane od klasy I

Języki:

• j. angielski lub rosyjski (kontynuacja)
  • j. angielski, rosyjski lub niemiecki (na poziomie podstawowym).

Przedmioty uzupełniające związanie z profilem kształcenia: edukacja wojskowa