Promocja tomiku poezji uczennicy z Zespołu Szkół nr 1

Wiosną tego roku Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia zorganizowało pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ciechanów konkurs poetycki ,,Ciechanów – natchnienie i ostoja”. Konkurs był adresowany do osób, które ukończyły 15 lat. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie jednego zestawu utworów składającego się z 5 wierszy, z czego 3 musiały dotyczyć Ziemi Ciechanowskiej. Mogły być inspirowane wydarzeniami lub artystami związanymi z Ziemią Ciechanowską.

W konkursie wzięli udział debiutujący poeci w różnym wieku, na różnym etapie swego życia. Byli to: uczniowie, studenci, pracujący i emeryci. Kilka miesięcy później okazało się, że wśród nagrodzonych poetów znalazła się tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół nr 1Karolina Kłosiewicz, która pod opieką nauczyciela języka polskiego- p. Anny Dobrowolskiej, przygotowała zestaw wierszy, opatrzyła je godłem i wysłała z myślą, że ktoś obiektywnie spojrzy na jej młodzieńczą twórczość. W maju nadesłano informację, że wiersze uczennicy ze Staszica zostały zauważone przez konkursowe jury.

19 września 2017r. o godzinie 18.00 odbyła się uroczysta gala, na której debiutujący poeci otrzymali swoje pierwsze tomiki poezji, spotkali się z przedstawicielami Towarzystwa Literackiego działającego na Mazowszu i posłuchali twórczości znanych, lokalnych poetów. Spotkanie odbyło się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Strażackiej 5 w Ciechanowie. Promowane debiutanckie tomiki poezji laureatów konkursu stały się jednocześnie nagrodą główną. Laureaci osobiście przedstawili swoje utwory, a całość została okraszona klimatyczną muzyką w  wykonaniu  młodych artystów. Organizatorami spotkania poetyckiego byli: PCKiSz oraz Towarzystwo Twórców Trzeciego Tysiąclecia. Na gali obecni byli: Prezydent Miasta Ciechanów, władze TTTT oraz Związku Literatów na Mazowszu, przedstawiciele Stowarzyszenia Autorów Polskich, laureaci, ich opiekunowie i najbliżsi, a także miłośnicy poezji.

Wieczór z poezją był dla Karoliny i jej opiekuna wielkim przeżyciem. ,,To miłe, że ktoś zauważył to, co pisałam do szuflady. Otrzymałam zaproszenie na warsztaty poetyckie, a prezes Związku Literatów zachęcał do doskonalenia warsztatu literackiego”- taką refleksją podzieliła się Karolina Kłosiewicz po swoim pierwszym wieczorze poetyckim. Nauczyciel języka polskiego również nie krył wzruszenia, bo za sukcesem ucznia stoi pedagog, który kocha poezję.

My - gratulujemy uczennicy i opiekunowi,

jednocześnie życzymy dalszych sukcesów i wielu podobnych wzruszeń. Smile

zobacz zdjęcia...

Materiały: Komisja ds. Promocji Szkoły