Patriotyzm w klasach mundurowych

19 stycznia 2017 r., uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Płońsku uczestniczyli we Mszy Świętej za Ojczyznę. W tym miesiącu naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II LW wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie byli pod opieką wychowawcy – p. M. Zielińskiej – Nosarzewskiej, p. płk. G. Kopra oraz p. wicedyrektora – Stanisława Urbana.

Uczniowie utworzyli w kościele szpaler, godnie reprezentując szkołę. Następnie wysłuchali homilii, w której ksiądz (gość w naszej parafii) wielokrotnie podkreślił, iż jest to wspaniała tradycja naszej parafii, zwłaszcza, że bierze w niej udział młodzież w mundurach. W związku z tym, wspomniano o ogromnej roli młodych ludzi i ich odpowiedzialności za losy ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości ksiądz podziękował klasie mundurowej ZS nr 1 w Płońsku, wychowawcy i opiekunom za uczestnictwo we mszy patriotycznej, które nadaje odpowiednią rangę wydarzeniu.

Przygotowała: Małgorzata Zielińska – Nosarzewska