III Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro.

W dniu 24.05.2016 roku w ZS nr 1 im. S. Staszica odbył się III Powiatowy Konkurs na Prezentację Multimedialną Rosja wczoraj, dziś, jutro. Jest to impreza cykliczna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Organizatorkami imprezy były rusycystki pracujące w ZS nr 1: Anna Nowakowska, Alina Chylińska i Elżbieta Kraszewska. W tym roku 7 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu płońskiego walczyło o główne nagrody.

W jury zasiadali: Monika Zmysłowska – Przewodnicząca, kierownik ds. zarządzania projektami tłumaczeniowymi w warszawskim biurze tłumaczeń Artext i lektor języka rosyjskiego, Bożena Zygiel-emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego, Zofia Grabowska – emerytowana nauczycielka języka rosyjskiego i Magdalena Orlikowska – nauczycielka informatyki w ZS nr 1 w Płońsku.

Dyrektor  ZS nr 1 Pani Marzanna Szacherska otworzyła Konkurs, podziękowała sponsorom i życzyła wszystkim miłego obcowania z kulturą Rosji. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością Wiecestarosta Powiatu Płońskiego - Pani Anna Dumińska-Kierska, która podziękowała nauczycielom rusycystom za zaangażowanie i motywowanie do nauki języka rosyjskiego.

Uczestnicy prezentowali swoje prace w kolejności alfabetycznej, przedstawiając Rosję dawną, teraźniejszą i w przyszłej subiektywnej wizji. Po wyrównanej walce Jury wyłoniło laureatów:

1 miejsce –Przemysław Białoskórski – ZS nr 1 Płońsk – nagroda profesjonalne słuchawki do komputera, książki w oryginalnej rosyjskiej wersji językowej, starter Plus i miesięcznik PC Format

2 miejsce – Klaudia Kępińska – ZS nr 1 Płońsk – nagroda pamięć przenośna San Disk, książki  w oryginalnej rosyjskiej wersji językowej, starter Plus  i miesięcznik PC Format

3 miejsce – Aleksandra Gołaszewska – ZSO Płońsk – nagroda słuchawki douszne stereo  z mikrofonem, książki w oryginalnej rosyjskiej wersji językowej, starter Plus i miesięcznik Komputer Świat.

Sponsorami nagród w konkursie byli:

Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, Firma Lukart Computers Płońsk, Firma Miss Ania Płońsk.

Przez lata konkursy stały się doskonałą formą szlifowania języka. Uczniowie mają szansę sprawdzić swoje możliwości, przełamać onieśmielenie oraz barierę językową, a przede wszystkim mogą połączyć naukę języka obcego z techniką komputerową, a jak wiadomo komputer we współczesnym świecie edukacji młodych ludzi zajmuje wysokie miejsce. Udział w konkursach daje uczniom i nauczycielom niepowtarzalną szansę porównania wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół powiatu płońskiego. Wszystko odbywa się w duchu zdrowej rywalizacji, która działa ożywiająco, podnosi energię i daje też radość, ponieważ jest konstruktywna. Dobra rywalizacja jest wartościowa. Wzmacnia ambicję, chęć do działania i odnoszenia małych czy większych zwycięstw.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie tej ciekawej inicjatywy językowej oraz uczniom ZS nr 1 za zaangażowanie w przygotowanie tego przedsięwzięcia!

Przygotowała: Anna Nowakowska