VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - ,,Wyśpiewaj swój talent”

Dnia 07.06.2018r. w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem: ,,Wyśpiewaj swój talent”.

Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, motywowanie do nauki języków obcych, wspieranie najzdolniejszej wokalnie młodzieży, a także umożliwienie prezentacji umiejętności uczniów klas ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego.

Swoją obecnością podczas konkursu zaszczycili organizatorów i uczestników przedstawiciele Starostwa Powiatowego w osobach: Pan Andrzej Stolpa - Starosta Powiatu Płońskiego, Pani Anna Dumińska- Kierska – Wicestarosta Powiatu Płońskiego oraz Pan Paweł Dychto – Naczelnik Wydziału Oświaty w Płońsku. Pana Mariusza Wrzesińskiego – Dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Płońsku reprezentowała pani Ewa Janicka. Zdolną młodzież wspierał duchowo sponsor Nagrody Głównej - Pan Dariusz Konofalski – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Płońsku.

Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie wcześniej przygotowanej piosenki w jednym z trzech języków obcych: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Jury, w skład którego weszli: przewodnicząca: p. Zofia Grabowska - ekspert ds. języka rosyjskiego, p. Zbigniew Zaniewski - ekspert ds. języka angielskiego i niemieckiego, p. Dariusz Zarzycki – nauczyciel gry na klarnecie i saksofonie oraz śpiewu solowego w Szkole Muzyki i Tańca „Nutka” oraz p. Iga Wierzejska – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 4 w Płońsku, oceniali poprawność językową, oryginalność wykonania oraz walory artystyczne uczestników.

Po długich naradach jury wyłoniło perły wokalne.

I miejsce zajęła: Aleksandra Sienkiewicz – z Zespołu Szkół nr 1 im. St. Staszica w Płońsku – za piosenkę w języku angielskim – „Color of your life” .

II miejsce zdobyła: Martyna Małecka ZSO w Płońsku, która zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim „Kommst du mit ihr”.

III miejsce przypadło Alicji Krajewskiej z  Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. Uczennica klasy wojskowej zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim pt. „Pendel”.Oceniający przyznali także wyróżnienie oraz nagrodę publiczności.

Wyróżnienie przyznano Donacie Gosik z ZSO w Płońsku za piosenkę w języku rosyjskim „Aktrisa”.

Nagrodę Publiczności przekazano Izabeli Antoszewskiej  z ZS w Raciążu. Uczennica zaśpiewała piosenkę w języku angielskim zatytułowaną „The Big Bang”.

Uczniowie otrzymali cenne nagrody, które były sponsorowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą firmy i instytucje wspierające młode talenty. Wśród sponsorów znaleźli się: Bank Spółdzielczy w Płońsku , Starostwo Powiatowe w Płońsku, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego – Prezes prof. dr hab. Ludmiła Szypielewicz oraz Wydawnictwo Oxford University Press.

Podczas konkursu młodzież popularyzuje utwory muzyczne krajów europejskich - mówiła p. Marzanna Szacherska - dyrektor ZS nr 1. Nasze przedsięwzięcie kształtuje postawy twórczego uczestnictwa w dorobku kulturowym Europy, dlatego nawet Ci, którzy nie zajęli żadnego miejsca na podium, otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia - zaznaczyła koordynator pomysłu - p. Anna Nowakowska. Wspierali ją nauczyciele języków obcych z płońskiego Staszica.

Nagrodzonym i organizatorom serdecznie gratulujemy! Smile

zobacz zdjęcia...

A.     Dobrowolska