Wycieczka do Torunia - 1 kwietnia 2016

Celem naszej wycieczki było pogłębianie wiedzy przez uczniów z zakresu grawitacji i astronomii poprzez udział w seansie astronomicznym "Makrokosmos" w Planetarium w Toruniu. Była to podróż do krańców czasu i przestrzeni. Uczniowie zobaczyli narodziny i schyłek galaktyk, powstanie naszego układu planetarnego, ewolucję kosmosu na przestrzeni biliardów lat, jego początek i możliwy koniec.

Po seansie młodzież udała się do sali Orbitarium, gdzie znajdują się interaktywne stanowiska. Dzięki nim znaleźć można odpowiedzi na wiele pytań, a przystępne opisy tłumaczą prezentowane zjawiska i procesy zachodzące we Wszechświecie. A wszystko to poprzez zabawę, proste eksperymenty i w atrakcyjnej formie.

Ok. godz. 14.00 grupa wraz z przewodnikiem zwiedzała miasto Toruń, a mianowicie:

- Krzywa Wieża,

- Brama Klasztorna i mury obronne miasta,
 - Rynek starego miasta: zabytkowe kamieniczki, ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, piernikową aleję gwiazd,
 - Gotycki kościół NMP,
 - katedra św. Janów,
 - dom Mikołaja Kopernika
 - Bunkier Wisła - schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej.
 - Taras widokowy na Wiśle.

W wycieczce brali udział uczniowie z klas: 2 TF, 1 TMT, 1 TŻ oraz 3 TR.

Kierownikiem wycieczki była Ewa Litewka, opiekunami: Małgorzata Mioduszewska, Jolanta Najechalska i Edyta Kunkowska.