Projekty w języku niemieckim 5-9/01/2015

W dniach 5-9 stycznia 2015 r uczniowie ZS Nr 1 z klas III TŻ Anna Dolińska, Patrycja Krzemińska, Justyna Karcz, Kinga Grzeszczak, IIITF Justyna Jakubowska, Ola Pydynowska, Paulina Zagórska, I TM Łukasz Kowalski, I LW Dawid Cendrowski, ITŻ Ilona Ziółek, Anna Morawska przygotowali wystawę swoich projektów w języku niemieckim wykonane pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej.

Tym razem tematyką projektów były ogłoszenia (Anzeigen) oraz możliwości spędzania wolnego czasu (Meine Freizeit).

Uczniowie redagowali ogłoszenia dotyczące rzeczy znalezionych, zagubionych oraz inne okolicznościowe. Jeśli chodzi o wolny czas, to wykazano ogromny wachlarz możliwości spędzania go aktywnie i biernie.

Autorzy projektów wykazali się kreatywnością, pomysłowością i starannością , co skutkowało, ze ich prace były ciekawe zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym. Mimo że pojawiały się drobne błędy gramatyczne i leksykalne, to nie zakłóciły sensu przekazywanych informacji. Zresztą uczniowie wyszli z założenia, że przez błędy też można się nauczyć…. i następnym razem już takich nie popełnią.

Celem przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności czytania i pisania w języku niemieckim oraz zachęcanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Wytyczony cel został osiągnięty, ponieważ uczniowie popisali się dużą wiedzą zagadnień gramatycznych i leksykalnych.

Przygotowała Katarzyna Zalewska