Koncert dla Kobiet i o Kobietach

,,Kobieta jest w połowie małą prawdą, w połowie kłamstwem, w całości niewiadomą”.

Matki, żony, kochanki, niewinne istoty, femme fatale- od zawsze płeć piękna była słabością mężczyzny. Nie bez powodu Szekspir napisał: ,,Słabości imię Twe – niewiasta”. Wielu starożytnych twórców określa kobietę mianem ,,bramy piekieł”, a jednak bez Was, Drogie Panie, nasz świat byłby pusty. To One motywują mężczyzn do działania i bez Nich dni byłyby monotonne, a nawet puste. Wątłe, niewinne istoty, a jednak silne, mądre, rozważne matrony.

8 marca to Międzynarodowy Dzień Kobiet i chociaż święto to zawsze kojarzymy z komunistycznym świętem obchodzonym w PRL-u, tajemnicza i oryginalna kobiecość zostanie wyniesiona na piedestał. Koncert o kobiecie i dla kobiety, bo ,,kobieta jest w połowie małą prawdą, w połowie kłamstwem, w całości niewiadomą”. Wieczór 4 marca w ZS nr 1 był znakomitą okazją, by to wyśpiewać. Uczestnicy recitalu starali się wniknąć w osobowość kobiecą i zrozumieć jej tajemnicę.

W koncercie wzięli udział wspaniali młodzi artyści:

1.           W układzie taneczno akrobatycznym -Oliwia Muzal

2.           Na saksofonie grał dla Państwa –Marcin Kuligowski II TM z Zespołu Szkół nr1 w Płońsku

3.           Na gitarze grał – Karol Felczak II TM z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

4.           Na klawiszach i gitarze grał- Miłosz Drwęcki II TG z Zespołu Szkół nr 1
w Płońsku

5.           Na perkusji grał: Michał Adamski z klasy III TR ZS nr 1

Młodzi wokaliści to:

Julia Łaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Płońsku

Ewelina Smolińska z Zespołu Szkół w Sochocinie

Zuzanna Morawska z Zespołu Szkół w Sochocinie

Weronika Melzacka ze Szkoły Podstawowej w Baboszewie

Matylda Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku

Julia Czyżewska ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie

Filip Melzacki z I Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku

Karolina Pałac z I Liceum nr 1 w Płońsku Ogólnokształcącego w Płońsku

Aleksandra Sienkiewicz II LW z Zespołu Szkół w Płońsku

Aniela Mańkowska I LP z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Weronika Drozdowska I LW z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

Alicja Krajewska II LW z Zespołu Szkół  nr 1 w Płońsku

Adela Malon II LW z Zespołu Szkół  nr 1 w Płońsku

Filip Czaicki IIITŻ z Zespołu Szkół  nr 1 w Płońsku

Dominik Szczypiński I LP z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku

oraz chór, który tworzyli:

Anna Żochowska, Elżbieta Kamińska, Angelika Cywińska, Julia Bąkiewicz, Anna Niewiadomska, Maja Mitulska i Karolina Przetacka, Klaudia Pesta, Monika Stojak, Weronika Gizińska, Nikola Klimkowska, Wiktoria Sych z klasy I LP oraz z III klasy Technikum Żywienia Usług Gastronomicznych: Ewa Ostrowska, Patrycja Sadowska i Anna Turkowska.

Prowadzącymi wieczór byli chłopcy: Mateusz Żulewski II LW i Dawid Ziemnicki z I TL, którzy zaznaczyli, że pomysłodawczynią koncertu była Pani Lucyna Parecka-Łaszczyk, a współorganizatorkami: Pani Anna Jackiewicz-Ochidi i Pani Agnieszka Urban.

Zarówno uczestnicy koncertu oraz zaproszeni goście bawili się świetnie. Razem śpiewano teksty znanych piosenek z repertuaru polskich i zagranicznych artystów. Były również chwile wzruszenia i emocji.

Wieczór dopełniła bardzo ciekawa prezentacja dotycząca znanych cytatów dotyczących kobiecości oraz niezwykłych kobiecych postaci, które zmieniły świat. Autorami tej prezentacji byli: Patrycja Antoniewska i Norbert Popiołkowski.

Na koniec spotkania Pan wicedyrektor Stanisław Urban złożył życzenia wszystkim Paniom i Dziewczętom.

Wieczór pełen emocji, wzruszeń i niezapomnianych wrażeń na długo zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach koncertu: Pani Annie Dobrowolskiej, Panu Bogdanowi Śmigrodzkiemu, Panu Arkowi Markowskiemu oraz Panu Waldemarowi Melzackiemu, który przygotował słodką niespodziankę dla wszystkich gości.

Pragniemy zaznaczyć, że dekoracje sali przygotowały uczennice z klasy II TF, a smakołyki na stołach to dzieło młodzieży z I TŻ, I TL oraz II LW. Za zdjęcia i nagrania koncertu odpowiadali: Szymon Marciniak z klasy IV TRDamian Strzelczak, Michał Bojanowski i Szymon Dąbrowski z klasy II LW, natomiast nad całością czuwali: Adam Szcześniak z klasy II w i Szymon Dąbrowski z

klasy II LW.

zobacz zdjęcia...