Europejski Dzień Języków Obcych w ZS 1 w Płońsku

26 września to dzień szczególny dla nauczycieli języków obcych; w tym dniu dniu Rada Europy ustanowiła Europejski Dzień Języków Obcych.

W Zespole Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku również obchodziliśmy to Święto, przypominając uczniom, że nauka jezyków obcych jest niezwykle ważna, a w dzisiejszych czasach wręcz niezbędna.  Przez cały dzień na korytarzu szkoły i internatu były wystawione gazetki i plakaty z informacjami o tym ważnym dniu, jego historii oraz znaczeniu języków obcych w życiu każdego człowieka.

Zaprezentowaliśmy również działania językowe podejmowane w naszej szkole – Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, Projekt PEACE Cross – cultural Understanding, wyjazdy uczniów do Rosji.

Punktem kulminacyjnym obchodów był show zorganizowany podczas długiej przerwy. Uczniowie wykonali kilka piosenek w trzech językach nauczanych w naszej szkole (angielski, niemiecki, rosyjski).  Przeboje były tak popularne, iż młodzież ze Staszica z entuzjazmem przyłączyła się do wspólnego śpiewania, a nawet tańca. Show językowy stał się swoistą europejską dyskoteką.

Komisja Języków Obcych serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w organizację Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole, a w szczególności:

Uczniom śpiewającym: Aleksandra Sienkiewicz (II LW), Alicja Krajewska (II LW), Adela Malon (II LW), Łukasz Bonisławski (II LW), Adam Szcześniak (II s);

Grupie tanecznej z Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku pod opieką Pani Edyty Kunkowskiej i Pani Honoraty Baniak

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszej koleżanki Pani Lucyny Pareckiej – Łaszczyk za przygotowanie i opiekę nad grupą śpiewającą oraz Pana Arkadiusza Markowskiego za przygotowanie nagłośnienia.

Wszystkim nauczycielom jezyków obcych za wspólną pracę.

Kochani uczniowie pamiętajcie,

że nauka języków obcych jest niezwykle ważna,

ale może być również dobrą zabawą !!!!!!!!!

Do zobaczenia za rok ! Smile

zobacz zdjęcia...