Laureat i finalista XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

W roku szkolnym 2017/2018 dwaj uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Płońsku, tegoroczni maturzyści: Przemysław Białoskórski i Łukasz Wierzbicki, odnieśli sukces w XLII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Przemek uzyskał tytuł laureata, osiągnięty przez ucznia wynik uplasował go na 8 pozycji. Laureat, oprócz odebranej nagrody rzeczowej, przez najbliższe 9 miesięcy będzie otrzymał stypendium Banku BGŻ. Drugi spośród uczniów, którzy wzięli udział w olimpiadzie – Łukasz Wierzbicki zakwalifikował się w 3 dziesiątce, uzyskując tytuł finalisty. Uczniowie otrzymali indeksy na wybrane kierunki z zakresu mechanizacji rolnictwa.

Zmagania obu olimpijczyków na szczeblu ogólnopolskim poprzedził udział w olimpiadzie na szczeblu szkolnym oraz okręgowym. Eliminacje okręgowe odbyły się w kwietniu na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ostatni – ogólnopolski etap olimpiady miał miejsce w dniach 07-08.06.br. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zarówno Przemek, jak i Łukasz startowali z bloku – mechanizacja rolnictwa. Lokaty przez nich osiągnięte dowodzą wysokiego poziomu nauczania przedmiotów zawodowych
w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Płońsku. Sukcesy uczniów stanowią również potwierdzenie profesjonalizmu nauczyciela prowadzącego – pana Zbigniewa Pawlaka,  który od wielu lat z powodzeniem rozbudza w młodzieży zainteresowania mechanizacją rolnictwa.

Uczniom i opiekunowi gratulujemy!

Komisja ds. promocji szkoły