Dzień Grecki - poznawanie kultury greckiej

Dzień grecki – poznawanie kultury greckiej

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

Pod koniec  praktyk zaawodowych w Grecji nasz partner Golden Sun Mobility Center zorganizował wszystkim uczestnikom projektów realizowanych w ramach programu Erasmus Dzień Grecki w Poseidon Palace Hotel. Była to ciekawa lekcja kultury greckiej. Przez cały wieczór zespół muzyczny prezentował pieśni greckie a  grupa przygotowała pokaz tańców greckich, pokazując jednocześnie oryginalne folklorystyczne stroje.

W zabawie brali udział uczniowie, ich opiekunowie praktyk a także przedstawiciele Golden Sun Mobility Center zaangażowani w realizację projektu: Pan Stavros Georgiadis, który jest bezpośrednim opiekunem uczestników na miejscu. Jest on doświadczonym pedagogiem, restauratorem i hotelarzem, stąd też doskonale rozumie potrzeby i problemy przyjeżdżających praktykantów. Ponadto jest prezesem zarządu oraz wspólnikiem. Jest on również osobą kontaktową dla partnerów w Grecji. Zajmuje się centralnym zarządzaniem projektami zagranicznymi. Jest on odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania programów stażowych, wykorzystywanie i rozwijanie narzędzi. Reszta zespołu, w tym Panowie Anestis Stamatidis, Thanasis Gouthas to eksperci w swoich dziedzinach, realizujący poszczególne zadania w ramach wdrażania kolejnych inicjatyw z udziałem Golden Sun Mobility Center S.M.P.C. Wszyscy członkowie zespołu są praktykami w branży, co pozwala im także zapewniać wysokiej jakości mentoring dla uczestników przebywających w Grecji podczas stażu zawodowych.

Zespól taneczny wciągnął do zabawy wszystkich gości i każdy mógł spróbować swoich sił w tańcach greckich. Była to również wspaniała okazja do rozmowy , integracji i wymiany doświadczeń z uczestnikami innych projektów finansowanych w ramach programu Erasmus+.

Przygotowała

Agnieszka Urban