Wręczenie certyfikatów IIILW 14.09.12

W dniu 14.09.2012 młodzież naszej szkoły, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście, wzięli udział w uroczystościach związanych z wręczeniem certyfikatów ukończenia szkolenia przysposobienia wojskowego uczniom klasy III LW II Liceum Ogólnokształcącego w Płońsku.

Uroczystość przebiegała według ustalonego programu:

1)Powitanie uczestników uroczystości przez Dyrektora ZS Nr 1 w Płońsku Pana Zygmunta Aleksandrowicza, którą zaszczycili:

a)Starosta Powiatu Płońskiego Pan Jan Mączewski,
b)Dowódca 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu płk Adam Przygoda wraz z Oficerami i żołnierzami,
c)Starszy Wizytator Mazowieckiego Kuratorium Delegatura w Ciechanowie Pani Krystyna Rusin,
d)Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku Starszy Gryg. Antioni Czapski,
e)Komendant Powiatowej Policji w Płońsku Pan Inspektor Dariusz Sady,
f)Dziekan Dekanatu Płońskiego Ksiądz Proboszcz Zbigniew Sajewski,
g)Przewodnicząca Rady Powiatu Płońskiego Pani Małgorzata Mucha,
h)Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatu Płońskiego Pan Marek Dychto,
i)Przewodniczący Rady Rodziców Pan Józef Figat.
j)Dyrektor Powiatowej Jednostki Obsługi Placówek Oświatowych Pan Marek Michalski,
k)Dyrektor Kształcenia Praktycznego Pan Włodzimierz Pająk,
l)Wychowawcy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi naszej szkoły oraz młodzież,
m)Przedstawiciele prasy.

2)Obchody Dnia Patrona Szkoły Stanisława Staszica oraz ślubowanie przez przedstawicieli klas pierwszych.

3)Uroczyste wręczenie certyfikatów uczniom III klasy przez Starostę Powiatu Płońskiego Pana Jana Mączewskiego, Dyrektora ZS Nr 1 pana Zygmunta Aleksandrowicza oraz Przewodniczącą Powiatu Płońskiego Panią Małgorzatę Muchę.

4)Przekazanie sztandaru ZS Nr 1 w Płońsku uczniów klasy III LW uczniom II klasy LW.

5)Uroczyste podpisanie umowy z naszą szkołą z Powiatową Policją w Płońsku – reprezentowaną przez pana Dariusza Sady oraz z Państwową Strażą Pożarną w Płońsku - reprezentowaną przez pana zastępcę komendanta – pana Pawła Jakubowskiego oraz ze Starostą Powiatu Płońskiego Pana Jana Mączewskiego.

6)Wystąpienia zaproszonych gości:

a) Starosty Powiatu Płońskiego Pana Jana Mączewskiego,
b) Starszego Wizytatora Mazowieckiego Kuratorium Delegatura w Ciechanowie Pani Krystyny Rusin,
c) Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku Starszego Gryg. Antioniego Czapskiego,
d) Komendanta Powiatowej Policji w Płońsku Pana Inspektora Dariusza Sady,
e) Dziekana Dekanatu Płońskiego Księdza Proboszcza Zbigniewa Sajewskiego.

7)Uroczystość zakończyła się degustacją Tradycyjnej grochówki.

Gratulujemy uczniom klasy III LW zdobycia certyfikatów oraz dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie.

Przygotowała
Agnieszka Urban