Inwentaryzacja zwierzyny z udziałem młodzieży z ZS nr 1

W dniach od 04 do 06 marca, uczniowie klas ITR, ITF/TS oraz IR Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku, w ramach współpracy z Nadleśnictwem Płońsk, uczestniczyli w inwentaryzacji zwierzyny. Podczas akcji uczniowie klas Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (nie tylko o profilu rolniczym) mieli okazję bezpośrednio obcować z naturą i poznać gatunki zwierząt zamieszkujące pobliskie leśne tereny. Celem inwentaryzacji było określenie kondycji zdrowotnej zwierzyny, struktury wiekowej i płciowej populacji. Wyniki będą wykorzystane w gospodarowaniu populacjami zwierząt łownych.

Uczniowie przewiezieni zostali autokarami do kompleksów leśnych w okolicach Płońska, gdzie wraz z pracownikami Nadleśnictwa oraz Kół Łowieckich zaangażowani byli w liczenie zwierzyny leśnej. Po wykonaniu zadań wszyscy uczestnicy badań mogli zrelaksować się podczas ciepłego posiłku regeneracyjnego, który wszystkim wyjątkowo smakował po dużej dawce tlenu i ruchu  w lesie. Młodzież z wychowawcami: panią Anną Fijałkowską, panią Dagmarą Kawczyńską i panem Krzysztofem Lewandowskim, integrowała się przy wspólnym ognisku.

zobacz zdjęcia...

Informacja: Krzysztof Lewandowski