Stypendia zawodowe Marszałka Województwa Mazowieckiego dla uczestników praktyk zawodowych w Grecji realizujących projekt w ramach programu Erasmus+

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 6 marca 2020 r. pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz  przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie Departament Edukacji i Sportu wręczali dyplomy stypendystom projektu ,,Mazowsze – stypendia dla uczniów” w roku szkolnym 2019/20.

Wśród stypendystów są także uczniowie naszej szkoły Weronika Wasiak i Filip Czaicki z klasy 4TŻ – wychowawca pani Agnieszka Urban oraz Jakub Piekut z klasy 4TMT – wychowawca pani Magdalena Staniszewska. Weronika i  Filip byli także uczestnikami zagranicznego stażu zawodowego w Grecji i realizowali projekt ,,Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+.

Celem projektu ,,Mazowsze – stypendia dla uczniów” jest wzrost efektywności i skuteczności nauczania  w zakresie kształcenia zawodowego, w taki sposób aby odpowiadało ono na potrzeby zamieniającego się rynku pracy.

W roku szkolnym 2019/20 stypendium otrzymało 518 uczniów po 5000 zł każdy. Dzięki temu stypendyści będą mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych, seminariach, konferencjach, obozach naukowych itp. oraz zakupić niezbędne do nauki pomoce dydaktyczne i oprzyrządowanie niezbędne do praktycznego wykorzystania wiedzy.

Gratulujemy serdecznie uczniom i rodzicom. Życzymy dalszych sukcesów.

Przygotowała

Agnieszka Urban