Wycieczka integracyjna klasy I LP

Dnia 19 listopada 2015 r. uczniowie klasy I LP uczestniczyliw wycieczce integracyjnej do Warszawy. Organizatorem wycieczki był wychowawca klasy: p. A. Witólska. Celem wycieczki było: zwrócenie uwagi na rozwój postawy obywatelskiej, podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w muzeum.

Pierwszym punktem programu była lekcja historii na Powązkach. Zwiedzając z przewodnikiem Cmentarz Powązki Wojskowe, młodzież zobaczyłakwatery żołnierzy, którzy poświęcali swoje życie za ojczyznę. Przewodnik zwrócił uwagę na to, że liczne pomniki i tablice pamiątkowe stanowią symboliczne miejsca pamięci. Uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy AK, uczestników Powstania Warszawskiego, a także bohaterów ,,Kamieni na szaniec”: Alka, Rudego i Zośki.

Następnie klasa udała się do Muzeum Narodowego na lekcję o sztuce. Uczniowie poznali wybrane galerie i najciekawsze zabytki Muzeum. Zajęcia są  kierowane do młodzieży i realizowane zgodnie z wymaganiami podstawy programowej IV etapu edukacji przedmiotu wiedza o kulturze.

Wycieczka miała na celu zintegrowanie zespołu klasowego, a także przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.

Przygotowała: Agnieszka Witólska i Anna Dobrowolska