,,Podchody patriotyczne”

Dnia 27.11.2015 r. w ZS nr 2 w Płońsku odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego pod hasłem: „Podchody patriotyczne”. W niezwykle wyrównanej rywalizacji wzięli udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu płońskiego. Wśród nich znalazło się dziewięcioro reprezentantów ZS nr 1:Damian Caban (IV TR), Julita Jankowska (III LPS), Stanisław Niedźwiecki (II TMT), Piotr Jędrzejak (III k), Milena Podlecka(II LP), Klaudia Jędrzejewska (II LP), Anita Kalinowska (I LW), Aleksandra Piłatowicz (II LW), Ewelina Klósak(II LW). Uczniowie ci zostali przygotowani przez nauczycieli języka polskiego: A. Dobrowolską, D. Gut-Pacuszkę, M. Lelińską-Tobolską i M. Staniszewską.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji patriotycznej, kształtowanie postawy obywatelskiej, a przede wszystkim odkrywanie talentów aktorskich. Występy młodych miłośników poezji oceniało jury, zwracając uwagę na: dobór tekstu, wyraz artystyczny oraz odpowiednią dykcję i pamięciowe opanowanie wybranego utworu.

Po wysłuchaniu recytatorów przyznano trzy wyróżnienia uczniom naszej szkoły. Najlepsi z grupy reprezentantów ZS nr 1 okazali się: Damian Caban (4TR), Julita Jankowska (3LPS) oraz Milena Podlecka (2LP). Wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

Przygotowała: Magdalena Staniszewska