Dzień Świętego Marcina - Martinstag

14 listopada 2016 r uczniowie klas I LP, I LW, II LP, IILW, II TS, II TŻ, II TMT, II TR, III TFS, IIITŻ, IIILP, IIILW w ZS nr 1 w Płońsku pod opieką Katarzyny Zalewskiej zorganizowali Dzień Świętego Marcina- Martinstag, który jest obchodzony w Niemczech i niektórych regionach Polski w dniu 11 listopada.

Z tej okazji uczniowie przygotowali wystawę wykonanych przez siebie projektów polsko- niemieckich nawiązujących do genezy i tradycji tego święta. W krótkim odczycie przybliżyli postać Św. Marcina i historię jego życia, uzupełnioną krótkim animowanym filmem w języku niemieckim.

W tym dniu nie zabrakło również własnoręcznie pieczonych ciasteczek w kształcie gęsi- głównych bohaterek z życia Świętego, rogali świętomarcińskich z białym makiem i innych słodyczy przygotowanych przez gospodarzy przedstawienia. Całość uświetniona była tradycyjnymi lampionami,  prezentacją multimedialną wykonanymi przez uczniów i piosenką o Martinstag.

zobacz zdjęcia...

opracowała: Katarzyna Zalewska