Owocna Współpraca z Instytutem Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego!

Od roku szkolnego 2018/2019 Zespół Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku współpracuje z Instytutem Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego.

Uczniowie korzystają na lekcjach języka rosyjskiego z podręcznika dydaktycznego wydawnictwa UG Расскажи мне обо всём autorstwa  dr Joanny Mampe – starszego wykładowcy Katedry Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie, uczący się języka rosyjskiego w szkole korespondują po rosyjsku ze studentami filologii rosyjskiej Uniwersytetu Gdańskiego – odręcznie piszą do siebie listy.

Inicjatorka współpracy – Pani Anna Nowakowska – nauczycielka języka rosyjskiego w Zespole Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku otrzymała podziękowanie od władz uczelni za inicjowanie współpracy, która jest przykładem dobrych praktyk edukacyjnych, służących promocji placówek oświatowych w środowisku lokalnym oraz popularyzacji nauki języka rosyjskiego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów Wydziałów filologicznych.

Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej współpracy!