Informacje wstępne dotyczące wyjazdu młodzieży ZS1 do Grecji.

Informcje wstępne dotyczące wyjazdu do Grecji

do projektu pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102-063391współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 6 czerwca 2019r. odbyło się spotkanie z młodzieżą klas technik żywienia i usług gastronomicznych, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik grafiki i poligrafii cyfrowej wraz z wychowawcami, w celu zapoznania się z wstępnymi informacjami na temat projektu mobilności młodzieży Erasmus +.

Na początku spotkania zabrała głos pani Marzanna Szacherska dyrektor ZS 1, która zaprezentowała organizację partnerską Golden Sun Mobility (GSM) z siedzibą w Platamonas w Grecji, będącej jednym z kurortów turystycznych. GSM zajmuje się mobilnością w ramach programów unijnych, w tym przede wszystkim kształceniem i szkoleniem zawodowym. Pani dyrektor poinformowała także o miejscach odbywania praktyk, którymi będą zakłady pracy, hotele i restauracje położone blisko miejsc zakwaterowania oraz ciekawych miejscach turystycznych, znajdujących się w programie kulturowym projektu.

W drugiej części spotkania pani Agnieszka Urban koordynator projektu, poinformowała o Regulaminie rekrutacji oraz Kryteriach naboru na zagraniczne praktyki zawodowe, które uczniowie muszą spełnić. Oprócz wysokich wyników z przedmiotów zawodowych i języka angielskiego, przyszli praktykanci powinni wykazać się także aktywnością i osiągnięciami na rzecz szkoły oraz w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Ważna jest także wysoka ocena z zachowania. W czerwcu uczniowie zaprezentują swoje umiejętności wypowiadania się w języku obcym przed Zespołem Rekrutacyjnym oraz przedłożą niezbędne dokumenty takie jak list motywacyjny oraz Europass w języku angielskim.

Uczniowie, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, wezmą udział w zajęciach przygotowawczych we wrześniu. Będą to zajęcia kulturowe, pedagogiczne oraz z języka angielskiego realizowane oddzielnie dla każdego kierunku zawodowego, kładąc nacisk na naukę słownictwa zawodowego ściśle związanego z daną branżą oraz na elementy komunikacji dnia codziennego.

Młodzież z uwagą i zainteresowaniem wysłuchała, jakie są spodziewane efekty ich ciężkiej pracy, by skorzystać z niepowtarzalnej okazji wyjazdu za granicę i połączyć pracę i zdobywanie doświadczenia z przyjemnością poznawania kultury i zabytków Grecji Smile

Agnieszka Urban