Wystawa projektów w j.niemieckim 25-27/11/13

W dniach 25-27 listopada 2013r uczniowie ZS Nr 1 po raz kolejny w formie wystawy zaprezentowali swoje projekty w języku niemieckim wykonane pod kierunkiem Katarzyny Zalewskiej.

Tematyka projektów była różnorodna, dotyczyła przepisów na ulubione potrawy, przedstawienia siebie, opisu swojego wymarzonego domu oraz ogłoszeń związanych z wynajęciem mieszkań. Uczniowie dali upust swojej pomysłowości co do formy jak i treści projektów. Zastosowali różne techniki wykonując swoje prace, co spowodowało, że były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Barwne zdjęcia i obrazki ukazujące domy i mieszkania oraz pyszne potrawy pobudzały zmysły oglądających wystawę, którzy wypowiadali pozytywne komentarze na temat wystawionych projektów.

Celem przedsięwzięcia było utrwalenie materiału leksykalnego i gramatycznego oraz zmotywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego. Zamierzony cel został osiągnięty, ponieważ uczniowie wykazali się dużą wiedzą zagadnień gramatycznych i leksykalnych.

Tego typu metoda aktywizująca jest bardzo efektywna w nauczaniu, rozwija w uczniach samodzielność, kreatywność, aktywność i przedsiębiorczość oraz sprawia, że odnajdują oni radość w nauce. Projekt wiąże się ze zdobywaniem wiedzy, kształtuje umiejętności poprzez działanie, uczy współpracy przy wykonywaniu różnych zadań oraz rozwija poczucie odpowiedzialności u młodych ludzi.

Autorzy wystawianych projektów:

KL I LP - Dominika Zalewska, Daria Olszewska

KL I TŻ - Kinga Michalska, Eliza Saleh, Milena Durdasiak, Iza Olszewska

KL I TS - Adam Jędrzejewski

KL I TR - Piotr Kleniewski, Miłosz Ryziński, Adam Chojnowski

KL I LW - Daniel Borzęcki, Klaudia Urzykowska

KL II LW - Piotr Jędrzejewski, Michał Sot, Agnieszka Śmigrodzka, Łukasz Umiastowski, Łukasz Dębski

KL II TF - Paulina Zagórska, Izabela Leleń, Milena Nowicka, Justyna Rutkowska, Martyna Zawłocka, Aleksandra Pydynowska, Justyna Jakubowska, Justyna Wożniak

KL II TŻ - Magdalena Drozińska, Paulina Podgórska, Sylwia Myczko

KL IITR - Łukasz Pydyn, Sebastian Krynicki, Mariusz Kędzierski, Szymon Bieńkowski, Rafał Gostkiewicz

KL II TM - Piotr Wiciński

KL III TF - Angelika Palczewska, Katarzyna Ernest