Elementy kształtujące wizerunek szkoły

Do elementów kształtujących wizerunek szkoły należą:baza materialna, jakość edukacji, umiejętność nawiązywania kontaktów ze środowiskiem lokalnym oraz informacja propagandowa.

1.Baza materialna (szkoła, internat, obiekty sportowe, strzelnica) - poprzez wskazanie możliwości organizacji szerokiego wachlarza imprez kulturalnych, sportowo-rekreacyjnych i szkoleniowych istnieje możliwość wypromowania bazy materialnej, walorów regionu i najbliższej okolicy.

2.Jakości edukacji – osiągane przez uczniów naszej szkoły wyniki w nauce, konkursach przedmiotowych, informacje na temat wyników maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, udział w programach unijnych EQUAI, Kapitał Ludzki.

3. Umiejętność nawiązywania kontaktów ze środowiskiem lokalnym – dbałość o utrzymanie stałego kontaktu z organami administracji terenowej (wójt, burmistrz, starostwo, dyrektorzy szkół gimnazjalnych), a także z mieszkańcami Płońska, Powiatu Płońskiego, Ciechanowskiego, Nowego Dworu (uroczystości religijno-patriotyczne, imprezy okolicznościowe ).

4.Informacje propagandowe – walka o ucznia spowodowała nie tylko troskę o poprawę wizerunku szkoły, lecz przede wszystkim dbałość o przekaz informacji przybliżających szkołę środowisku lokalnemu poprzez prasę lokalną, telewizję, foldery reklamowe szkoły, strony internetowe, przekaz bezpośredni, zaproszenia pisemne, plakaty itp.

Przygotował

Stanisław Urban