„ Przerwa na zdrowie w ZS nr 1”

W dniu 5 czerwca 2018r. w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku odbył się happening pod nazwą „Przerwa na zdrowie”, który stanowił zwieńczenie projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie”. Organizatorami akcji była Szkolna Grupa PaTPORT –owa oraz Szkolna Komisja Promocji Zdrowia: D. Kawczyńska, M. Gołębiowska – Łaska, D. Rapusta, H. Baniak, E. Kunkowska, M. Kon, E. Borawska, L. Parecka – Łaszczyk, J. Kierszak, J. Płuciennik, oraz A. Markowski.

Uczniowie zgromadzeni licznie na boisku szkolnym obejrzeli pokaz tańców przygotowanych przez Szkolny Klub Sportowy. Następnie prowadzący zaprosili uczestników do składania swoich podpisów pod szkolnym manifestem – „STOP Paleniu!”. Happening uprzyjemnił również występ Szkolnego Zespołu Muzycznego, który zaprezentował piosenkę pt.: „ Z apetytem”.

W związku z krzewieniem wartości patriotyczno – obywatelskich oraz promowaniem idei integracji i włączania się społeczności szkolnej w działania na rzecz środowiska lokalnego, szkolni wolontariusze zbierali datki na budowę pomnika polskich żołnierzy poległych w 1920r. Dopełnieniem szkolnego happeningu była prezentacja wystawy prozdrowotnej oraz zdrowego poczęstunku przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w wydarzeniu, całości towarzyszyła miła atmosfera i pozytywne nastroje.

zobacz zdjęcia...

Opracowała: M. Gołębiowska – Łaska