Jasełka Bożonarodzeniowe

W dniu 21 grudnia, jak co roku, na auli w naszej szkole odbyły się dwukrotnie  Jasełka Bożonarodzeniowe. Zostały przygotowane przez uczniów z klas II LW, I LW, I LP , II LP, 2r i 1 TŻ-  w sumie 35 osób, pod opieką p. Zbigniewa Bieńkowskiego i Mieczysława Szadkowskiego.

W przedstawieniu wykorzystano teksty Papieża Franciszka, św. Matki Teresy z Kalkuty, fragmenty baśni H. CH. Andersena " Dziewczynka z zapałkami" oraz własną twórczość. Spektakl przygotował nas do przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia w duchu miłosierdzia wobec bliźniego, tak abyśmy potrafili dostrzec ubogiego wokół nas oraz ubogiego w nas samych.

Huczne brawa, co chwilę przerywały wspaniały występ młodych aktorów. Spektakl śmieszył i wzruszał, zwłaszcza przepięknie wykonane, a capella wykonane piosenki, kolędy i pastorałki, nadały mu niepowtarzalny klimat. Zaskoczeniem dla publiczności była scena ukazująca samotność i zagubienie młodego człowieka "spętanego" łańcuchami zniewolenia, jakie sam i inni na niego nakładają w związku z nadmiernym używaniem telefonów komórkowych. Był to ważny i mocny głos w dyskusji nad tym, czy z urządzenia które ma nam służyć, nie zrobiliśmy sobie "nowego boga".

Wyjątkową radość i aplauz  okazali wszyscy, gdy aktorzy na zakończenie przedstawienia wmieszali się w publiczność i wspólnie złożyli płynące z serca życzenia następującej treści:

"dobrze, że Jesteś", "przepraszam, jeśli Cię skrzywdziłem",

"życzę Ci pokoju i radosnych Świąt Bożego Narodzenia".

Uroczystość zakończyły życzenia dla całej społeczności szkolnej złożone przez Panią dyrektor -  Marzannę Szacherską.

Przygotował: Zbigniew Bieńkowski