Zebranie z rodzicami - Realizacja projektu Erasmus+

Projekt pt. „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” o numerze 2019-1-PL01- KA102- 63391 współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, Akcja 1, Mobilność edukacyjna. Konkurs 2019

W dniu 30 stycznia 2020 roku odbyło się zebranie z rodzicami uczniów Zespołu Szkól Nr 1 w Płońsku, którego celem było podsumowanie wyników nauczania w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Szkole Branżowej I stopnia.

Pani Marzanna Szacherska dyrektor szkoły, wspomniała o przedsięwzięciach i projektach realizowanych przez szkołę i uczniów, w tym projektu „Zagraniczne praktyki życiową szansą dla ucznia technikum” współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej Programu Erasmus+, Konkurs 2019. Korzyści płynące dla uczniów, to zdobywanie kwalifikacji zawodowych, poznawanie rynku pracy, kultury oraz zabytków kraju mobilności. W Grecji obchodzono także Dzień Niepodległości podczas, którego odśpiewano hymn Polski. Inne wydarzenia towarzyszące, które miały miejsce przed wyjazdem, to Dzień Grecji oraz konkurs Piosenki Greckiej.

Wkrótce odbędą się kolejne ważne wydarzenia, między innymi rozdanie certyfikatów ECVET i Europass.

Zachęcamy uczniów  do nauki, gdyż pracujemy nad kolejnym wnioskiem i następne grupy młodzieży, będą miały szansę wyjazdu na zagraniczne praktyki oraz poznanie innych krajów Europy.

Przygotowała

Agnieszka Urban