Spotkanie klas mundurowych z władzami Uczelni Techniczno-Handlowejim. H. Chodkowskiej

Dnia 09.12.2015r. uczniowie klas mundurowych - III LW, III LP i III LPS - wzięli udział w wycieczce zorganizowanej przez władze Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie. Podczas spotkania z pracownikami uczelni młodzież została zapoznana z bogatą ofertą kierunków kształcenia proponowanych przez szkołę.

Dzięki uprzejmości gospodarzy uczniowie mieli również okazję wysłuchać niezwykle ciekawych wykładów. Pierwszy z nich przygotował generał Marek Dukaczewski, który zaprezentował i omówił film instruktażowy pt.: „Bądź bezpieczny w szkole”. W trakcie wykładu pan generał – niekwestionowany autorytet w dziedzinie bezpieczeństwa – udzielił wielu praktycznych rad dotyczących właściwego zachowania w sytuacji potencjalnego zagrożenia zdrowia i życia ze strony uzbrojonych napastników.

Następnie dr Wiesława Dróżdż wygłosiła wykład pt.: „Jak mówić, żeby Cię słuchano”. Został on wzbogacony interesującymi analizami wypowiedzi i zachowań osób publicznych. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jakich zasad należy przestrzegać, by skupić na sobie uwagę odbiorcy oraz w jaki sposób zadbać o komunikatywność przekazu słownego.

Po wysłuchaniu wykładów młodzież została oprowadzona po terenie Kampusu przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Zwiedziła m.in. bibliotekę, w której, oprócz tradycyjnego księgozbioru, zaprezentowano coraz bardziej popularne e-booki. Ponadto uczniowie wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych w pracowni techniki kryminalistycznej. Dzięki nim mogli ugruntować wcześniej zdobytą wiedzę i zastosować ją w praktyce.

Zarówno wykłady, jak i zajęcia warsztatowe cieszyły się zainteresowaniem młodzieży, która doceniła ich wysoki poziom merytoryczny.

zobacz zdjęcia...

Przygotowała: Magdalena Staniszewska