Awans na wyższe stopnie kadetów

26 marca 2018r. w Muzeum Katyńskim w Warszawie, uczniów I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku, uhonorowano awansami na stopnie kadetów. Nadanie stopni kadeckich miało miejsce po raz drugi w historii szkoły. W uroczystości wzięli udział: wieloletni kierownik i współtwórca Muzeum Katyńskiego - pan Sławomir Frątczak, starosta powiatu płońskiego - pan Andrzej Stolpa, Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Ceremoniału Policyjnego KGP - kom. Artur Duszak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, z-ca dyrektora Agnieszka Rykowska, nauczyciele przedmiotów policyjnych Grzegorz Osiński i Piotr Jaszczur, wychowawcy klas Dorota Gut-Pacuszka i Anna Nowakowska.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego odczytano postanowienie dyrektora szkoły o mianowaniu uczniów na kolejne stopnie kadetów. Wręczenia aktów dokonali zaproszeni goście, którzy gratulowali i życzyli adeptom znalezienia się w przyszłości w szeregach Policji. Po zakończonej uroczystości grupa młodzieży zwiedziła Muzeum Katyńskie, następnie złożyła wiązanki kwiatów oraz zapaliła znicze pod epitafium katyńskim.

Awanse na poszczególne stopnie kadeckie otrzymali:

z klasy I LP:

stopień starszego kadeta: Baranowska Zuzanna, Osmańska Katarzyna Maria, Śmigelski Mateusz

stopień kadeta - Barszczewska Wiktoria, Bobowicz Kamila, Bombała Kinga, Brenda Justyna, Czuliński Miłosz, Domagalska Natalia, Dymowska Wioleta, Gajewska Agata, Jakubowska Patrycja Alicja, Jasińska Angelika, Jędrzejewski Damian, Kędzierska Milena, Krysiak Natalia, Oszmański Patryk, Pęczyński Jakub, Piętka Mateusz Dariusz, Piotrowska Aleksandra, Smolińska Weronika, Sosnowska, Izabela Irena, Strychalska Sandra, Szczypiński Przemysław, Szelongiewicz Artur, Śmigielski Jakub, Załęcka Klaudia, Żółtowska Judyta Paulina

z klasy II LP:

stopień starszego przodownika: Marta Żółtowska;

stopień przodownika – Klaudia Cejman, Natalia Czerniakowska, Patrycja Dziergowska, Weronika Golasa, Wiktoria Golasa, Dawid Machowski, Karolina Najechalska, Wiktoria Sitkiewicz, Paulina Skrzypkowska;

stopień młodszego przodownika – Hubert Bihuniak, Krystian Dębski, Oliwia Dutkiewicz, Dominika Dylewska, Monika Gilewska, Dawid Golat, Julia Kipich, Aleksandra Kowalska, Dominik Parulski, Anita Piotrowska, Sylwia Smutkiewicz, Sylwia Sokołowska, Marta Żołądek;

stopień starszego kadeta – Oliwia Grabarczyk, Bartłomiej Królikowski, Natalia Tłusta.

zobacz zdjęcia ("fot. G. Jakubczyk / MK")

info na stronie Muzeum Katyńskiego - zobacz...